Dysk 1TB widziany jako 33MB

Porady oraz opisy programów pomocne przy awariach dysków oraz innych nosników danych. Baza firmware dyski twarde hdd.
Awatar użytkownika
andy17d
Użytkownik forum
Użytkownik forum
Imię: Andrzej
Nazwisko: K
System operacyjny: Windows
Numer Gadu-Gadu: 2079546
Kontaktowanie:

Dysk 1TB widziany jako 33MB

Postautor: andy17d » 27 paź 2013, 21:53

Proszę specjalistów o wyjaśnienie przyczyny utraty pojemności dysków 1 TB (różnych - zaobserwowane na dyskach WD, Seagate i Samsung).
Po kolejnym starcie komputera dysk w BIOSie zaczyna być widoczny jako 33 MB. Windows oczywiście nie może się uruchomić z takiego dysk. Jednak linux z bootcd widzi taki dysk prawidłowo.
Najciekawsze jest to, że po uruchomieniu linuxa nie trzeba nic już robić. Wystarczy zrestartować komputer i wtedy już zarówno BIOS jaki system Windows widzą ten dysk prawidłowo.

Awatar użytkownika
kiki
Pomoc techniczna
Pomoc techniczna
Imię: Sympatyk
Nazwisko: Informatyki

Odp.: Dysk 1TB widziany jako 33MB

Postautor: kiki » 31 paź 2013, 01:08

Podaj SMART tych dysków.
Jaki system operacyjny jest zainstalowany?
Jaka konfiguracja jest komputera? Jaki zasilacz?
Skoro problem pojawia się na kilku dyskach i do tego różnych producentów to raczej wykluczam uszkodzenie dysków - problemy sprzętowe komputera.
Test podzespołów może powiedzieć więcej.
Dyski warto sprawdzić by ocenić ich stan techniczny tak na wszelki wypadek.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Perfectoos
Użytkownik forum
Użytkownik forum
Imię: Mateusz
Nazwisko: Gacuesz
Numer Gadu-Gadu: 9393837

Odp.: Dysk 1TB widziany jako 33MB

Postautor: Perfectoos » 07 wrz 2015, 14:18

Ja na Twoim miejscu oddałbym taki dysk w ręce fachowcom. Ostatnio sam miałem problemy z dyskiem, potem straciłem dane... Musiałem oddać do serwisu, wybrałem ten : http://www.ram-serwis.pl i jestem bardzo zadowolony. Wszystkie dane odzyskane, dysk sprawny. Naprawa przebiegła szybko i skutecznie, lepiej nie grzebać samemu, jeśli się za bardzo na tym nie zna.

Wróć do „Naprawa HDD i odzyskiwanie danych”